Odlehčovací služby

Jde o pobytovou službu na omezenou dobu (maximálně 1 měsíce), která je určena pro osoby, které v běžném životě potřebují dohled a pomoc druhého člověka. Podstatou služby je umožnit pečujícím osobám odlehčit v péči o blízkou osobu, stabilizovat nebo zlepšit psychický a/nebo zdravotní stav nemocného a následně mu umožnit návrat do domácí péče.

Odlehčovací služba je pobytovou sociální službou, jejíž součástí NENÍ služba lékaře. Během pobytu v hospici zůstává ošetřujícím lékařem klienta jeho praktický lékař/ka.

Nejprve si opatřete a vyplňte formulář žádosti o přijetí na odlehčovací péči, doprovodný dotazník a informace před přijetím.

– ke stažení zde

- vytištěné na recepci hospice (6:30 – 18:30 hod. každý den včetně víkendů a svátků)

Jak vyplnit žádost o přijetí na odlehčovací péči.

Po schválení Vaší žádosti Vás požádáme, abyste nás navštívíli před domluveným termínem nástupu Vašeho blízkého. Z důvodu co nejkvalitnějších služeb spolu s Vámi podrobně naplánujeme jak zdravotní, tak i sociální péči o Vašeho blízkého tak, aby se během pobytu v našem zařízení cítil co možná nejlépe a aby pokud možno zůstaly zachovány všechny dosavadní schopnosti, dovednosti a zdravotní stav.